گرامیداشت سیزده آبان- روز دانش آموز

سیزده آبان، سازمان مدیریت پسماند، شهرستان رباط کریم

گرامیداشت سیزده آبان، روز دانش آموز، مدیریت پسماند، رباط کریم


بسمه تعالی

پیام تبریک مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان به مناسبت 13 آبان روز دانش آموز

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان

رهبر انقلاب، حضور شجاعانه در صحنه های دفاع مقدس را به عنوان نمونه ای یادآورشدند و افزودند: نوجوانان در جنگ تحمیلی همچون مردان کارآمد و رشید جنگیدند و غوغا کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای، نسل نوجوان و جوان کنونی را برخوردار از همان امتیازات و ویژگی های جوانان نسل انقلاب و دفاع مقدس دانستند و گفتند: براساس اطلاعات دقیق، امروز جوانان و نوجوانان ما در بخش های مختلف حتی بهتر از جوانان نسل های قبل مسائل را تحلیل و عمل می کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش های دشمنان برای انحراف نسل های جوان با روش هایی مختلف و بازی های گمراه کننده رایانه ای، افزودند: با وجود همه این دشمنی ها، نوجوانان دهه ی هشتادی که نه امام و انقلاب را دیده اند و نه دفاع مقدس را، امروز مفاهیم اساسی انقلاب را با همان روشن بینی و اقتدار جوان فهیم اول انقلاب دنبال می کنند و همچنین حضرت امام خمینی(ره) فرموده اند که امروزه دانش آموزان باید سعی کنند تاریخ انقلاب اسلامیمان را و نقش وحدت بین خودشان و دانشگاهیان با روحانیون بیاموزند.

در پیام تبریک مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند آمده است:

یوم الله سیزده آبان، یادآور حماسه ها، ایثارها و فداکاری های دانش آمو.زان عزیزمان است. این روز با شکوه بدین سبب، روز دانش آموز نامیده شد، تا خاطره ی فرزندان دلیر انقلاب برای همیشه جاودان بماند و درسی فراموش ناشدنی برای تمام دانش آموزان در سراسر گیتی باشد که با ابر قدرت ها و چپاول گران بین المللی به مبارزه ی بی امان بپردازند و عزت را بر زندگی ذلت بار ترجیح دهند. روز دانش آموز به همه ی مستضعفان جهان می آموزد که علیه مستکبران قیام کنند و حقوق مسلم و از دست رفته ی خویش را از چنگال استکبار و استعمار بیرون کشند.

سازمان مدیریت پسماند شهرستان رباط کریم و بهارستان در سال های اخیر تلاش بر مشارکت بیشتر با دانش آموزان نموده است. در این راستا طرح سفیران بازیافت یکی از گام های موثر بوده که در مدارس شهر بهارستان اجرا و به زودی در مدارس سایر شهرداری های سهام دار نیز اجرا خواهد شد.

از اهداف این طرح می توان به موارد ذیل اشاره نمود: تشکیل گروه دانش آموزی سفیران بازیافت از طریق آموزشهای اثر بخش بمنظور حفظ محیط زیست، مشارکت آگاهانه شهروندان در موضوع مدیریت پسماند، حفظ سرمایه های ملی و بازیافت مواد زائد جامد(پسماندهای خشک)، حفاظت از محیط زیست و دستیابی به اهداف چشم انداز بیست ساله کشور، ایجاد تعامل گروهی بین دانش آموزان، تمرین فعالیتهای گروهی برای ساختن آینده مشترک، نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار، و از طرفی نتایجی که می توان انتظار داشت به آن ها دست یابیم عبارتند از: دانش آموزان بتوانند پسماندهای خشک و تر را تشخیص دهند، دانش آموزان بتوانند پسماندهای خشک را بصورت اصولی تفکیک و ذخیره سازی نمایند، دانش آموزان بتوانند مخاطرات محیط زیستی پسماندها را بگویند، دانش آموزان بتوانند روشهای مدیریت پسماندهای خانگی را نام ببرند و در مدیریت پسماند مشارکت نمایند.