گرامیداشت هفته دفاع مقدس

هفته دفاع مقدس، سازمان مدیریت پسماند

سخنرانی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان در خصوص گرامیداشت هفته دفاع مقدس مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با صدور پیامی، آغاز هفته دفاع مقدس را به ملت شهید پرور ایران اسلامی به ویژه رزمندگان، جانبازان، آزادگان سرافراز و خانواده معظم شهدا و همکاران خدوم این سازمان تبریک گفت.سخنرانی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان در خصوص گرامیداشت هفته دفاع مقدس

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان:

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با صدور پیامی، آغاز هفته دفاع مقدس را به ملت شهید پرور ایران اسلامی به ویژه رزمندگان، جانبازان، آزادگان سرافراز و خانواده معظم شهدا و همکاران خدوم این سازمان تبریک گفت.

و در ادامه: دفاع مقدس، نام آشناترین واژه در قاموس حماسه های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند.زیباترین فصل این فرهنگ، خالقان این حماسه عظیم اند که با صلابت اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.

دفاع مقدس، طلیعه جاودانه غرور ملی است ؛ هنگامه اتحاد و همبستگی ملی مردم در دفاع از شریعت اسلام، مرزهای سرزمینی و حیثیت و ناموسمان است که با نثار خون پاک فرزندان این مرزو بوم و ایثار و مجاهدت های مثال زدنی آنها جاودانه شد.آنچه دشمن در محاسبات خود بدان توجه نکرد، رهبری عالمانه و حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) و رهنمودها و هدایت الهی ایشان بود و آنچه بدان نمی اندیشدند غیرت و حمیت ایرانیان مسلمان و اتحاد و یکپارچگی آنان در روزهایی بود که تمامیت ارضی کشور در معرض تهدید قرار داشت. رزمندگان اسلام، یکپارچه و پر شور تحت لوای انفاس قدسی امام امت و با اتکال به خداوند بزرگ و تاسی از ائمه اطهار (ع)، آنچنان کردند که هنوز آوازه شجاعتشان در گوش جهانیان طنین انداز و غیرت و نجابتشان شهره آفاق است. آن روز، تنگناها، تحریم، تهاجم، دشمنی و خصومت آشکار و پنهان دول غرب و بعثی ها، خدشه ای به صفوف به هم پیوسته امت وارد نساخت و مردم، یکدل و یکصدا در پشت جبهه ها و در صف مقدم، آزادی، استقلال و عزت و ایمان خود را فریاد می زدند.

جنگ تحمیلی، جلوه کاملی از اقتدار مردم ایران است و به وضوح درس بزرگی به همه جهانیان داد که ایرانیان صلح جو و اهل مدارا، اگرچه سر ناسازگاری با هیچ کشوری ندارند، اما به وقت دفاع از دین و ناموس و شرف خود، دستی واحدند و زبان تطمیع و تهدید نمی پذیرند. امروز دشمنی جلوه ای دیگر یافته و دشمن، اقتصاد و فرهنگ را نشانه رفته است. بر این پندارند ملتی را که حماسه می آفریند و با حداقل امکانات و تجهیزات، یارای مقاومت و مجاهدت دارد، سودای نبرد، جاهلانه است و باید بذر ناامیدی و رکود بر آن پاشید. اینگونه است که از یک سو تفکر تکفیر نضج می گیرد و برای مقابله با کشور پرورده می شود و از دیگر سو سست کردن پایه های اقتصادی کشور، در دستور کار قرار می گیرد. اما، باور داریم از این حربه هم طرفی نخواهند بست.

بی تردید اندیشه متعالی اقتصاد مقاومتی که به عنوان سند کارگشای نظام اقتصادی و توسعه ای کشور از سوی مقام معظم رهبری تبیین و ابلاغ شد، جهاد کشور در عرصه اقتصادی است و سربازان این عرصه همچنان که رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس از خود نشان دادند، لازم است در این عرصه اثر بخش تر از پیش گام بردارند.

لذا کلیت دفاع مقدس ملت ایران با فرهنگ کربلا و نهضت عاشورا آمیخته و رزمندگان و دلاوران ما عطش اشتیاق به سیدالشهدا را با زلال جاری شهادت فرونشانده اند، و همواره یادآوری صحنه ها و خاطرات جنگ تحمیلی، غریو و نهیب "هیهات من الذله" حسین بن علی(ع) و یارانش را تداعی می کند.

دفاع مقدس، حماسه‌ای بزرگ بود که توسط جوانان و نوجوانان، مردان و زنان غیور و همه اقشار جامعه شکل گرفت و در اذهان جهانیان برای همیشه ماندگار شد.

تقارن هفته دفاع مقدس با ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر ماه ایثار، مقاومت و ماه حماسه نویدبخش پیام عاشورایی است.

اینجانب ضمن بزرگداشت این دو مناسبت بزرگ و عبرت آموز، فرارسیدن ماه محرم و ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را به محضر حضرت ولی‌عصر(عج)، مقام معظم رهبري حضرت آیت اللّه العظمی خامنه ای (مدظله العالی) وکارکنان پرتلاش سازمان مدیریت پسماند، تسلیت عرض نموده و یاد و نام شهدای جنگ تحمیلی را گرامی می دارم.