تبریک عید قربان

به وب سایت سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستانهای رباط کریم و بهارستان خوش آمدید

وَفَدَیْنَاهُ بِذِبْحٍ عَظِیمٍ / صافات (107) و او(اسماعیل) را در ازای قربانی بزرگی باز رهانیدیم. در عید قربان؛ یک قدردانى بزرگ الهى نهفته است در واقع قربان روزی است که حضرت حق از پیامبر برگزیده‌ى خود، حضرت ابراهیم(علیه‌السّلام) میخواهد بالاتر از ایثارجان، فرزند و پاره تنش را در راه پروردگار، قربانی کند؛ و این هنگام است که روح خدا در هیات پر شکوه انسان متبلور است هنگامی که برای اجابت فرمان الهی فرزند برای قربانی به آستان دوست اهدا می شود، این عالی ترین شور و نشانه بلندی بیکران ایمان به خالق است و خضوع و خشوع پیامبران عظیم شان حضرت ابراهیم واسماعیل (علیهم السلام) در مقابل معیشت باری تعالی.

شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۸ ۰ نظر  بازدید

مدیرعامل محترم سازمان مدیریت پسماند در پیامی ، عید سعید قربان را تبریک گفتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان:

وَفَدَیْنَاهُ بِذِبْحٍ عَظِیمٍ / صافات (107)

و او(اسماعیل) را در ازای قربانی بزرگی باز رهانیدیم.

در عید قربان؛ یک قدردانى بزرگ الهى نهفته است در واقع قربان روزی است که حضرت حق از پیامبر برگزیده‌ى خود، حضرت ابراهیم(علیه‌السّلام) میخواهد بالاتر از ایثارجان، فرزند و پاره تنش را در راه پروردگار، قربانی کند؛ و این هنگام است که روح خدا در هیات پر شکوه انسان متبلور است هنگامی که برای اجابت فرمان الهی فرزند برای قربانی به آستان دوست اهدا می شود، این عالی ترین شور و نشانه بلندی بیکران ایمان به خالق است و خضوع و خشوع پیامبران عظیم شان حضرت ابراهیم واسماعیل (علیهم السلام) در مقابل معیشت باری تعالی.

تسلیم بودن در مقابل فرامین پروردگار از زمان حضرت آدم تا حضرت خاتم و فرزندان و نوادگان ایشان قطعا مانند چراغ راهی می ماند که بندگان بدانند در مقابل معبود هرکه هستیم و هر چه هستیم برای بندگی معبود خود باید به اولیاء الهی تاسی کنیم ، همانگونه که حضرت اباعبدالحسین در واقعه عاشورا در مقابل امتحان الهی تمام هستی خود را تقدیم کرد تا آیندگان توشه ای را از این آزمون الهی کسب نمایند.

با امید به اینکه تحت عنایات خاصه حضرت ولی عصر (ارواحنا فدا) هم‌نوا با منادیان حق در عید سعید قربان خشوع و بندگی را نصب العین خود سازیم و در راستای سرفرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی در پرتو رهنمودهای مقام معظم رهبری گام برداریم.

اینجانب ضمن تبریک و تهنیت این عید بزرگ به عموم هم وطنان بویژه همکاران پرتلاشم در سازمان مدیریت پسماند از درگاه خداوند متعال درک واقعی پیام این روز را که همانا ایثار، فداکاری، وحدت، دلدادگی و بندگی بر آستان حضرت دوست می باشد برای همگان مسئلت می نمایم.


دیدگاه خود را بیان کنید