روز بدون نایلکس

روز بدون نایلکس

پیام مدیر عامل محترم سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان به مناسبت 21تير ماه روز بدون نايلكس با شعار امروز يك كيسه پلاستيكي كمتربه گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان: اجرای طرح روز بدون پلاستیک توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستانبه گزارش روایط عمومی سازمان مدیریت پسماند به منظور فرهنگ سازی و ارتقاء سطح دانش شهروندان در زمينه مضرات استفاده از كيسه‌هاي پلاستيكي ، و با توجه به نامگذاری 21 تير ماه را به نام روز بدون نایلکس این سازمان اقدام به پخش کیسه های پارچه ای در تعدادی از فروشگاه های زنجیره ای سطح شهر نمود.

یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۲ ۰ نظر  بازدید

پیام مدیر عامل محترم سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان به مناسبت 21تير ماه روز بدون نايلكس با شعار امروز يك كيسه پلاستيكي كمتر

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان:

اجرای طرح روز بدون پلاستیک توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان

به گزارش روایط عمومی سازمان مدیریت پسماند به منظور فرهنگ سازی و ارتقاء سطح دانش شهروندان در زمينه مضرات استفاده از كيسه‌هاي پلاستيكي، و با توجه به نامگذاری 21 تير ماه را به نام روز بدون نایلکس این سازمان اقدام به پخش کیسه های پارچه ای در تعدادی از فروشگاه های زنجیره ای سطح شهر نمود.

مدیرعامل سازمان با بیان این مطلب که سرانه مصرف کیسه پلاستیک برای هرخانوار 3 عدد بوده و بیشتر این پلاستیک ها نیز بادوام هستند و صد ها سال طول می کشد تا به خودی خود تجزیه و نابود شوند افزودند اجرای چنین طرح هایی علاوه برتعالی فرهنگ شهرنشینی، کاهش اثرات زیست محیطی پلاستیک ها، صرفه جویی هزینه ها را در پی خواهد داشت.

سیف الهی ضمن تشکر و قدردانی از مسئولین محترم فروشگاه ها و تمامی عوامل دخیل در این طرح، خواستار تعامل و همکاری مستمر ایشان با سازمان مدیریت پسماند شده و آمادگی سازمان را برای اجرایی کردن و همکاری طرح های پیشنهادی را بیان نمودند.

حقایقی جالب درباره کیسه‌های پلاستیکی

- بر اثر آلودگی حاصل از کیسه‌های پلاستیکی، سالانه هزاران جانور آبزی و بیش از یک میلیون پرنده در جهان تلف می‌شوند.

- برنامه حفاظت از محیط زیست سازمان ملل متحد برآورد کرده است در هر 1.6 کیلومتر مربع از اقیانوس‌ها، 46 هزار قطعه زباله پلاستیکی شناور وجود دارد.

- کیسه‌های پلاستیکی اغلب به صورت اشتباهی توسط حیوانات بلعیده شده و پس از انسداد معده آنها منجر به مرگشان می‌شوند. بسیاری پرندگان نیز به دلیل گیر افتادن داخل کیسه‌های پلاستیکی نمی‌توانند پرواز کنند.

- وقتی کیسه‌های پلاستیکی در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرند، پلاستیک موجود در آنها هرگز از بین نرفته و ذرات سمی آزاد شده از آنها وارد زنجیره غذایی می‌شود.

- بیشتر کیسه‌های پلاستیکی برای تجزیه کامل به 1000 سال زمان نیاز دارند و عمر آنها بیش از 10 برابر عمر انسان است.


دیدگاه خود را بیان کنید