پسماندهای پزشکی شهرستانهای رباط کریم و بهارستان بی خطر سازی میگردد

0

0

پسماندهای پزشکی شهرستانهای رباط کریم و بهارستان بی خطر سازی میگردد

یک‌شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۴۵۹ بازدید

یکی از منابع تولید پسماندهای شهری، بیمارستانها، درمانگاهها، مطب پزشکان، کلینیک ها، مراکز تحقیقاتی پزشکی، داروخانه ها و خانه های سالمندان است که پسماندهای حاصله از این مکانها طیف وسیعی از موارد را شامل می شود که بعضاً عفونی و خطرآفرین هستند. عدم کنترل و مدیریت اصولی این نوع پسماندها می تواند با انتشار مواد آلوده به محیط اطراف، سلامت وبهداشت محیط زیست شهروندان را به مخاطره اندازد. بهمین دلیل به مدیریت اجرائی وضوابط خاص نیاز دارد و براساس قانون مدیریت پسماند مدیریت و اجرای ضوابط آن به عهده تولید کنندگان می باشد.

در همین راستا، سازمان مدیریت پسماند شهرستانهای رباط کریم و بهارستان بمنظور حفظ سلامت عمومی و محیط زیست در مقابل اثرات نامطلوب پسماندهای پزشکی و اطمینان از مدیریت اجرائی مناسب و ضابطه مند این دسته از پسماندها، نسبت به عقد تفاهم نامه چند جانبه با سازمان نظام پزشکی و شرکت خدمات گستر شهرساب اقدام نموده است تا با استفاده از برترین تکنولوژیهای روز و بهره گیری از متخصصان، پسماندهای پزشکی، بی خطرسازی گردیده و بعنوان پسماند عادی در مراکز دفن پذیرش و بر اساس مدیریت بهداشتی پسماند امحاء گردد.

در این طرح تعداد 200 مطب، درمانگاه، آزمایشگاه، پایگاه مشارکتی، مرکز بهداشت و بیمارستان حضور داشته و در سال گذشته موفق به عادی ساز حدود 100 هزار کیلوگرم از پسماندهای پزشکی گردیده است. لازم بذکراست پیگیریهای لازم جهت مشارکت سایر مراکز درمانی و بهداشتی سطح شهرستان درحال انجام میباشد.

دیدگاه خود را بیان کنید