احداث نیروگاه زباله سوز مرکز دفع رود شور هدیه ای به شهروندان

0

0

احداث نیروگاه زباله سوز مرکز دفع رود شور هدیه ای به شهروندان

یک‌شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۳۱۵ بازدید

بزرگترین نیروگاه زباله سوز با تناژ روزانه 1000 تن، در جنوب غرب تهران و در محدوده شهرستان رباط کریم به همت سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان احداث خواهد شد.

یکی از معضلات مدیریت پسماند، تهیه زمین مناسب برای دفع بهداشتی پسماندهاست که در استان تهران به چالش بزرگی برای مدیران شهری بدل گردیده است و کارشناسان را بر آن داشته تا بهترین راه حل را در این خصوص ارائه دهند.

بحث و تبادل نظرهای فراوان کارشناسان منتج به احداث نیروگاه زباله سوز گردید که می تواند نقطه پایانی بر مشکلات دفن زباله و جلوگیری از تولید گاز متان باشد و علاوه بر رفع معضلات پسماند، با تولید برق و تزریق آن به شبکه مصرف، گامی مؤثر در مدیریت پایدار انرژی است.

امضاء موافقتنامه جهت احداث نیروگاه زباله سوز، بهترین هدیه سازمان مدیریت پسماند شهرستانهای رباط کریم و بهارستان به شهروندان می باشد که سلامت، بهداشت و حفظ محیط زیست را به ارمغان خواهد آورد.

این پروژه که امحاء سالیانه 330هزار تن پسماند شهری را در پی داشته است و با تبدیل آن ها به انرژی الکتریکی با روش زباله سوزی و تزریق به شبکه سراسری همراه است که از طریق سرمایه گذاری، طراحی و ساخت، خرید، نصب و بهره برداری دو مدل 500 تنی به روش B.O.T (ساخت، بهره وری، انتقال) در قطعه زمینی به مساحت تقریبی 10 هکتار خواهد بود.

احداث کارخانه زباله سوز در شهرستان بهارستان و رباط کریم امری ضروری و اجتناب ناپذیر بوده است که به لحاظ سازماندهی زباله و پرهیز از تحمیل هزینه های بالائی که در حال حاضر در بحث جمع آوری و دفن زباله صورت می پذیرد از یک سو و همچنین برای جلوگیری از آثار مخرب زیست محیطی پسماندها در آینده لازم الاجرا می باشد.

پروسه ساخت این نیروگاه 3 سال به طول می انجامد که مراسم کلنگ زنی آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید