شکارچی رجزخوان در دشتستان به دام پلیس افتاد

0

0

شکارچی رجزخوان در دشتستان به دام پلیس افتاد

شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۳۸۹ بازدید

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: عامل تهیه کلیپی که در مورد شکار بز کوهی در دشتستان تهیه شده بود و شکارچی، محیط بانان را مورد تهدید قرار داده بود، دستگیر شد.

سردار حیدر عباس‌زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: چندی پیش کلیپی در شبکه‌های مجازی منتشر شد که در آن یک نفر اقدام به شکار دو بز کوهی در منطقه شکار ممنوع بوشکان شهرستان دشتستان کرده بود.

وی ادامه داد: این شکارچی پس از شکار، اقدام به تصویربرداری از شکارها کرده و با انتشار کلیپی خطاب به رئیس محیط زیست منطقه بوشکان و محیط بانان این منطقه، رجزخوانی نیز کرده بود.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به بازتاب این کلیپ در فضای مجازی اضافه کرد: پلیس بلافاصله برنامه‌های تحقیقات میدانی و اقدامات عملیاتی و اطلاعاتی خود را آغاز کرد و فضای مجازی نیز به دقت مورد رصد قرار گرفت.

وی با اشاره به پیگیری‌های تخصصی صورت گرفته، افزود: متهم ۳۴ ساله به هویت «ع- الف» که اهل استان فارس است در شهر شیراز شناسایی شد و با هماهنگی مراجع قضایی، توسط افسران پلیس فتا استان و شهرستان دشتستان دستگیر شد.

سردار عباس‌زاده از کشف یک قبضه اسلحه شکاری گلوله‌زنی از محل اقامت این شکارچی غیرمجاز خبر داد و بیان کرد: متهم اعتراف کرده که این کلیپ را در صفحه شخصی خود در اینستاگرام و گروه واتس آپی با مدیریت خودش منتشر کرده است.

منبع: پورتال سازمان حفاظت محیط زیست

دیدگاه خود را بیان کنید