نشست مديركل دفتر شهري و شوراها و سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرستان های رباط کریم و بهارستان با هيات اقتصادي اتريشي/حمايت استانداري تهران از سرمايه گذاران در بخش مديريت پسماند

0

0

نشست مديركل دفتر شهري و شوراها و سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرستان های رباط کریم و بهارستان با هيات اقتصادي اتريشي/حمايت استانداري تهران از سرمايه گذاران در بخش مديريت پسماند

یک‌شنبه ۴ آبان ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۳۵۷ بازدید

احمد تواهن گفت:‌مديريت پسماند صنعت گراني است و نياز به سرمايه هنگفتي دارد و لازم است قوانين و مقررات متناسب با سرمايه گذاري ها تحول يابد تا زيرساخت هاي نرم افزاري براي توسعه و ادامه اين طرح ها فراهم شود.

اختصاصي/پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،مرضيه محمدي/همزمان با هفته گراميداشت محيط زيست،نشست مديركل دفتر شهري و شوراهاي استانداري تهران با حضورگروهي از سرمايه گذاران اتريشي در بخش مديريت پسماند با همراهي دكتر شيرزادي،فعال محيط زيست و سرمايه گذار موفق در اين بخش برگزار شد.

احمد تواهن در رابطه با اهميت مديريت پسماند و لزوم جذب سرمايه گذار در اين حوزه گفت:‌مديريت پسماندها به شكل مستقيم با سلامت شهروندان و محيط زيست در ارتباط است و متاسفانه شهرهاي استان تهران در زمينه پرداختن به اين موضوع از همه استان هاي كشور با فاصله زيادي عقب تر است.همين موضوع مي طلبد با فوريت بيستري در استان تهران به اين موضوع پرداخته شود.

وي با تاكيد بر لزوم شناسايي فضاهاي امحاء زباله با دقت و سرعت بيشتر ادامه داد: علاوه بر فرهنگ سازي، سرمايه گذاري در مديريت پسماند از اهميت ويژه اي برخوردار است و پراكندگي شهرهاي استان، شكنندگي محيط زيست استان تهران و سرمايه بر بودن طرح هاي مديريت پسماند موجب شده كار در اين زمينه با محدوديت هاي متعددي همراه باشد.

تواهن افزود:‌طي برنامه ريزي ها، شهرهاي استان تهران در 4 منطقه تقسيم بندي شد و براساس آن در هر منطقه يك مركز پردازش،دفع پسماند و امحاء زباله در نظر گرفته شده است كه هر مركز شهرها و روستاهاي اطراف منطقه را تحت پوشش قرار مي دهد.

مديركل دفتر شهري و شوراهاي استانداري تهران ادامه داد: ‌در حال حاضر مكان يابي و استقرار مركز امحاء زباله در دو نقطه از بخش هاي پيش بيني شده انجام شده است واميدواريم دو منطقه ديگر طي ماه هاي آينده به نتيجه برسد.

وي با اشاره به فراخوان عمومي در جذب سرمايه گذار مديريت پسماند گفت:‌ دعوت از سرمايه گذاران براي مديريت پسماند يكي از اهداف اصلي است و مذاكره با هيات اقتصادي اتريشي به همراه يكي از فعالان سرمايه گذار و متخصص در حوزه محيط زيست به اين منظور برگزار شده است.

تواهن، انتقال تكنولوژي و سرمايه را يكي از محورها و نتايج نشست با سرمايه گذاران خارجي عنوان كرد و گفت:‌ اميدواريم مذاكراتي كه از سوي مسئولان ديپلماتيك كشورمان در عرصه بين المللي انجام مي شود آنطور كه به صلاح كشور است به نتيجه برسد تا بتوانيم در جذب سرمايه هاي خارجي توفيق يابيم.

وي معتقد است: صنعت مديريت پسماند صنعت گراني است و نياز به سرمايه هنگفتي دارد،لازم است قوانين و مقررات متناسب با سرمايه گذاري ها تحول يابد تا زيرساخت هاي نرم افزاري براي توسعه و ادامه اين طرح ها فراهم شود.

دیدگاه خود را بیان کنید