افتتاح طرح فرهنگ سازی سفیران بازیافت همزمان با یوم الله 13 آبان در سطح شهرستان های رباط کریم و بهارستان

0

0

افتتاح طرح فرهنگ سازی سفیران بازیافت همزمان با یوم الله 13 آبان در سطح شهرستان های رباط کریم و بهارستان

شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۲۸۶ بازدید

مسئله آگاه‌سازی، آموزش و جلب مشارکت‌های مردمی به عنوان مهم‌ترین رویکرد مدیریت پسماند باید مد نظر قرار گیرد. به ویژه در مرحله تفکیک زباله که اثرات آن بر سایر مراحل جمع‌آوری، حمل و نقل و دفع بسیار واضح می‌باشد. آنچه مسلم است تشویق مردم به تولید زباله کمتر از طریق پرهیز از اسراف و تبذیر و جداسازی اجزاء قابل بازیافت زباله در مراکز تولید باعث می‌شود که برای مدیریت صحیح زباله آینده بهتری پیش‌بینی شود. دراین بین کودکان بعنوان بخش مهم وتأثیرگذاری در زندگی امروزه ، میتوانند با دریافت اطلاعات و آموزشهای مناسب یکی از ابزارهای کمکی مسئولین بوده و از نفوذ خود در خانواده ها فعالیت نمایند. درحقیقت با ارائه دوره های آموزشی برنامه ریزی شده و باهدف میتوان کودکان را برای مواجهه با دنیایی آماده کرد که تحت تأثیرفعالیت خود آنها خواهدبود.

تحقق اهداف که منجربه کاهش خطرات آلودگیهای زیست محیطی خواهدشد، از طریق فعالیتهای یاددهی - یادگیری امکان پذیراست .

از آنجائیکه محوریت اصلی این طرح موضوع آموزشهای محیط زیستی و پسماندبه مخاطبین با رویکردتوسعه پایدارمی باشد ، تشکیل گروهی از میان دانش آموزانی که در یک دوره زمانی ، بصورت مستمر تحت آموزشهای لازم قرارگرفته اند و مخاطرات و مشکلات پسماندها را بخوبی دریافته اند ، میتواند ایجاد انگیزه ای برای همیاری بیشتر آنها با سیستم مدیریت پسماند شهرباشد .

بدین منظور سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان با هدف تشکیل گروه دانش آموزی ازطریق آموزشهای اثربخش بمنظورحفظ محیط زیست، افتتاحیه طرح سفیران بازیافت را در تاریخ 1396/8/13 در مدرسه معراج شهر نسیم شهر برگزار نمود.

دیدگاه خود را بیان کنید