ماه محرم

پیام تسلیت، ماه محرم، سازمان مدیریت پسماند رباط کریم

به وب سایت سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستانهای رباط کریم و بهارستان خوش آمدید


بسم الله الرحمن الرحیم

«اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وعَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ»

پیام تسلیت مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان

هر سال وقتی که محرم از راه می رسد ، اگر به نوای دل خود گوش جان بسپاریم، می شنویم صدای کاروانیانی را که تاریخ هم از تکرار آنچه که برایشان گذشت ، شرمساری می کند . تاریخ شرمسار است که با سلاله های نبی اکرم(ص) چنین کردند.تاریخ شرمسار است که باید هر سال به یاد خود و خوانندگانش بیاورد که خیمه عزای حسین(ع) ، گواه باطل بودن عده ای است که خود را حق می دانستند و حتی نشنیدند نوای حق را که در گوش همه شان پیچیده بود" ... ان الباطل کان زهوقا". دژ استواری که آدمی را در برابر خطا و گناه و پلیدی و زشتی حفاظت می کند تقوا است و امام حسین علیه‌السلام بهترین آموزگاری بود که عملاً آموخت تقوا، گوشه نشینی و دوری از جامعه نیست؛ بلکه موهبتی است که با بصیرت، دانایی و ستیز دائم با هواهای نفسانی و مفاسد اجتماعی به دست می آید. اباعبدالله (ع) مظهر تقوای الهی و نمونه اعلای وارستگی و پارسایی است وباید تقوای حقیقی را در مکتب حسینی بیاموزیم و آموزه های عاشورا را الگوی رفتارمان قرار دهیم.با امید اینکه با تاسی به سیره آن حضرت و درک پیام عاشورا ،که همان حفظ آزادگی و شرافت انسانی است؛ توجه داشته باشیم که انسان تا اسیر نادانی و گمراهی بوده و دل بستگی به دنیا پرده های سیاه بر چشم و دل او افکنده باشد، هرگز مسیر تکامل را نخواهد پیمود و محرم ماه قیام و پیام است. ماهی که به نام فریاد منادیان آزادی و آزادگی در تاریخ جهان شناخته می شود و هر ساله عاشقان حق و حقیقت همنوا با کاروان کربلا، شور و شعور عاشورایی را احیا می کنند و عشق به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را در دلها زنده نگه می دارند.

محرم زمان تفکر در ماهیت قیامی است که بقای دین و انسانیت را تضمین کرد. محرم زمان آموختن رسم زندگی از سرور آزادگان جهان حضرت اباعبداله الحسین (ع) است. بزرگ مردی که در واپسین لحظات حیات پربار خویش یا جمله «اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید» دشمنان دین را به رهایی از اسارت و بندگی نفس فراخواند و قیام خونین سومین پیشوا شیعیان جهان در پس غبار قرن ها هنوز رنگ و بوی تازه دارد. واقعه عاشورا کامل ترین نمونه تقابل کفر و ایمان و مبارزه حق علیه باطل است که آثار آن در تمام ابعاد تاریخ شیعه و زندگی آزادگان و آزاداندیشان جهان مشهود است.

اینجانب نیز فرارسیدن ماه محرم و شهادت امام حسین (ع) و یارانش را خدمت مقام معظم رهبری، هموطنان گرامی و همکاران عزیز تسلیت گفته و متذکر می شوم، پیام قیام باشکوه سیدالشهداء (ع) منحصر به آن زمان نیست،بلکه این پیام، پیامی جاویدان است و فراتر از محدوده زمان و مکان است. واقعه عاشورا در تاریخ اسلام،همیشه بسان چراغی بوده است که راه مبارزان آزادی را منور ساخته و هیچ یزیدی در طول تاریخ از هجوم بی امان عاشورا طلبان عالم در امان نبوده است و واقعه عاشورا یک رویداد ساده نیست، یک دانشگاه، یک مکتب و یک بینش است. فرصتی ارزشمند برای آموختن مهمترین درس ذلت گریزی، ستم ستیزی و حمایت از دین و پایبندی به آداب و اصول اسلامی است.

و امروز هم که بیش از هر زمان دیگری با خود تکرار می کنیم که " کل یوم عاشورا،کل ارض کربلا"