تبریک عید قربان

عید قربان، تبریکعید قربان، سازمان مدیریت پسماند، رباط کریم

عید قربان، تبریک عید قربان، سازمان مدیریت پسماند، رباط کریم


پیام تبریک مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان

در پیام تبریک مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند آمده است:

فرار رسیدن عید قربان، روز تجلی کمال دلدادگی بندگان مخلص حق تعالی و روز مغفرت و رحمت را به همه هموطنان و همکاران گرامی تبریک و تهنیت می گویم.

عید قربان عید عاشقی، عید از خود گذشتی و عید پایداری است، قربان تجلی عشق بنده به خداست؛ عید رهایی از هرگونه تعلقات و پیرایه های دنیوی است. در یک کلام رهایی از آنچه غیر خدایی است. این فلسفه الهی را میتوان به خوبی در مناسک حج یافت آنجا که انسان در عرفات به شناخت می رسد و مشعر به شعور الهی و در منا، رهایی از تعلقات دنیوی و رسیدن به عشق و قرب الهی را آرزو می کند از شیطلان برائت می جوید.

آنان که به عروه الوثقی چنگ می زنند، سعادتمندان این دنیا و آخرتند که خویشتن را به جمع اولی الابصار رسانده و روح خویش را حج گذار خانه خدا می کنند، عید قربان یک قدردانی بزرگ الهی نهفته است در واقع قربان روزی است که حضرت حق از پیامبر برگزیده خود، حضرت ابراهیم (علیه السلام) میخواهد بالاتر از ایثار جان، فرزند و پاره تنش را در راه پروردگار، قربانی کند؛ و این هنگام است که روح خدا در هیات پر شکوه انسان متبلور است هنگامی که برای اجابت فرمان الهی فرزند برای قربانی به آستان دوست اهدا می شود، این عالی ترین شور و نشانه بلندی بیکران ایمان به خالق است و خضوع و خشوع پیامبران عظیم شان حضرت ابراهیم و اسماعیل (علیهم السلام) در مقابل مشیت باری تعالی.

تسلیم بودن در مقابل فرامین پروردگار از زمان حضرت آدم تا حضرت خاتم و فرزندان و نوادگان ایشان قطعاً مانند چراغ راهی میماند که بندگان بدانند در مقابل معبود هر که هستیم و هر چه هستیم برای بندگی معبود خود باید به اولیاء الهی تاسی کنیم.

و در ادامه این پیام افزود:«این عید خجسته در حالی فرا می رسد که عالی ترین صحنه خلقت بشریت در صحرای عرفات به وقوع پیوسته و اباعبدالله حسین (ع) قرب الی الله را به منصه ظهور رساند، چه نیکوست که باری تعالی فرصت عاشقی را به بندگانش نشان می دهد.» و با امید به اینکه تحت عنایات خاصه حضرت ولی عصر(ارواحنا فدا) هم نوا با منادیان حق در عید سعید قربان خشوع و بندگی را نصب العین خود سازیم و در راستای سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی در پرتو رهنمودهای مقام معظم رهبری گام برداریم و در این روز با فضیلت دل هایمان را از آلودگی ها و لغزش های نفسانی بزداییم و بتوانیم خود را به خصایص نیک انسانی آراسته کنیم.