هفته محیط زیست

هفته محیط زیست، سازمان مدیریت پسماند

گزارش برنامه های سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان در خصوص هفته محیط زیست شهرستان های رباط کریم و بهارستان به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان: توجه به مقوله محیط¬زیست و اهمیت آن موضوعی است که امروز نمی توان آن را نادیده گرفت بطوریکه اهمیت فرهنگسازی در این مقوله در جامعه وظیفه ای است که باید با جدیت به آن پرداخته شود. در غیر این صورت در آینده ای نه چندان دور محیط زیست در ایران باقی نخواهد ماند که از آن حفاظت شود، می توان گفت امروزه بقا زمین در دست و اندیشه افرادی هست که بر روی آن زندگی می کنند. اگر به قانون اساسی کشور نیز توجه کنیم در اصل پنجاه نیز حفظ و حراست از محیط زیست در آن ذکر شده است.

شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۵ ۰ نظر  بازدید

گزارش برنامه های سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان در خصوص هفته محیط زیست شهرستان های رباط کریم و بهارستان

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان:

توجه به مقوله محیط­زیست و اهمیت آن موضوعی است که امروز نمی توان آن را نادیده گرفت بطوریکه اهمیت فرهنگسازی در این مقوله در جامعه وظیفه ای است که باید با جدیت به آن پرداخته شود. در غیر این صورت در آینده ای نه چندان دور محیط زیست در ایران باقی نخواهد ماند که از آن حفاظت شود، می توان گفت امروزه بقا زمین در دست و اندیشه افرادی هست که بر روی آن زندگی می کنند. اگر به قانون اساسی کشور نیز توجه کنیم در اصل پنجاه نیز حفظ و حراست از محیط زیست در آن ذکر شده است.

برنامه های سازمان در هفته محیط زیست، آغاز طرح مهر بانوی سبز با استعانت گرفتن از بانوی مهر و ماه حضرت زهرا (س) با هدف آموزش زنان خانه دار در راستای بهبود مدیریت پسماند در منازل و آموزش تفکیک از مبدا، که با همکاری شهرداری گلستان در دارالقرآن شهرستان برگزار گردید.

تصویر

اهداء بسته های فرهنگی به ادارات، فرمانداری ها و سازمان های رباط کریم و بهارستان در جهت ارتقاء فرهنگ زیست­محیطی و کاهش مصرف پلاستیک با توجه به شهار روز جهانی محیط­زیست، کیسه های پارچه ای، تقدیم گل به عنوان نماد مقاومت و سبزی در جهت حفاظت از محیط زیست و گزارش عملکرد سازمان در جهت پیشبرد اهداف و رسالت آن.

تصویری

و از اقدامات دیگر سازمان مدیریت پسماند همکاری با اداره محیط زیست و شهرداری های شهرستان رباط کریم با هدف ترویج حفاظت از طبیعت و محیط زیست، پاکسازی آثار تاریخی بود که با مشارکت فعالان محیط­زیست شهرستان و سازمان های مردم نهاد و پاکسازان طبیعت در محوطه و فاصله دو یخچال باستانی رباط کریم صورت گرفت.


دیدگاه خود را بیان کنید