احداث نیروگاه زباله سوز مرکز دفع رود شور هدیه ای به شهروندان

احداث نیروگاه زباله سوز مرکز دفع رود شور هدیه ای به شهروندان

احداث نیروگاه زباله سوز مرکز دفع رود شور هدیه ای به شهروندان

ثبت نام|ورود اعضاء
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
عضویت در خبرنامه

احداث نیروگاه زباله سوز مرکز دفع رود شور هدیه ای به شهروندان

تاریخ:۱۳۹۶/۰۵/۳۰

بزرگترین نیروگاه زباله سوز با تناژ روزانه 1000 تن، در جنوب غرب تهران و در محدوده شهرستان رباط کریم به همت سازمان مدیریت پسماند شهرداری های شهرستان رباط کریم و بهارستان احداث خواهد شد.

یکی از معضلات مدیریت پسماند، تهیه زمین مناسب برای دفع بهداشتی پسماندهاست که در استان تهران به چالش بزرگی برای مدیران شهری بدل گردیده است و کارشناسان را بر آن داشته تا بهترین راه حل را در این خصوص ارائه دهند.

بحث و تبادل نظرهای فراوان کارشناسان منتج به احداث نیروگاه زباله سوز گردید که می تواند نقطه پایانی بر مشکلات دفن زباله و جلوگیری از تولید گاز متان باشد و علاوه بر رفع معضلات پسماند، با تولید برق و تزریق آن به شبکه مصرف، گامی مؤثر در مدیریت پایدار انرژی است.

امضاء موافقتنامه جهت احداث نیروگاه زباله سوز، بهترین هدیه سازمان مدیریت پسماند شهرستانهای رباط کریم و بهارستان به شهروندان می باشد که سلامت، بهداشت و حفظ محیط زیست را به ارمغان خواهد آورد.

این پروژه که امحاء سالیانه 330هزار تن پسماند شهری را در پی داشته است و با تبدیل آن ها به انرژی الکتریکی با روش زباله سوزی و تزریق به شبکه سراسری همراه است که از طریق سرمایه گذاری، طراحی و ساخت، خرید، نصب و بهره برداری دو مدل 500 تنی به روش B.O.T (ساخت، بهره وری، انتقال) در قطعه زمینی به مساحت تقریبی 10 هکتار خواهد بود.

احداث کارخانه زباله سوز در شهرستان بهارستان و رباط کریم امری ضروری و اجتناب ناپذیر بوده است که به لحاظ سازماندهی زباله و پرهیز از تحمیل هزینه های بالائی که در  حال حاضر در بحث جمع آوری و دفن زباله صورت می پذیرد از یک سو و همچنین برای جلوگیری از آثار مخرب زیست محیطی پسماندها در آینده لازم الاجرا می باشد.

پروسه ساخت این نیروگاه 3 سال به طول می انجامد که مراسم کلنگ زنی آن متعاقباً اعلام خواهد شد.


پیوند ها:

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری

استانداری تهران

فرمانداری رباط کریم

فرمانداری بهارستان

شهرداری رباط کریم

شهرداری نسیم شهر           

شهرداری نصیر شهر

شهرداری گلستان

شهرداری صالحیه

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان مدیریت پسماند شهرداریهای شهرستان رباط کریم محفوظ می باشد
طراحی سایت